nasze powody do dumy

Realizacje dla Klientów

musisz coś zrobić żeby coś zmienić

Informacje

  • 5 zakładek, film w tle

  • kolorystyka dopasowana do logo

  • pełna responsywność

  • duża galeria realizacji

  • formularz kontaktowy

  • domena, serwer, certyfikat SSL

  • integracja z Social media

  • strona gotowa w 2 dni od przesłania treści , logo oraz zdjęć

Zobacz screeny

Rozmawiamy z właścicielem sklepu Koralomania

Jak otworzyć firmę, która zajmuje się akwariami morskimi?

Skąd pomysł na firmę?

Od zawsze pasjonowały mnie morskie zwierzęta i rośliny. Ale jak to w życiu bywa, musiało minąć trochę czasu zanim odważyłem się połączyć hobby z pracą zawodową. Kupiliśmy działkę w Łodzi, na której stał niewielki domek. Po małym remoncie doskonale sprawdził się jako pomieszczenie dla rybek. Mam w nim swoje pokazowe akwarium z pięknymi zwierzętami i roślinami, a także basen ze słoną wodą.

Od czego zacząłeś swoją działalność?

Zacząłem od przygotowania akwarium pokazowego. W tym celu sprowadziłem ryby i koralowce z Indonezji i Australii. Jednocześnie kupiłem basen, w którym sam zasalam wodę. Na początku zajmowałem się jedynie projektowaniem i montażem akwariów. Bardzo szybko pojawiła się u moich klientów potrzeba serwisowania – czyszczenia, wymiany wody, ustawiania parametrów chemicznych. I tak zacząłem oferować również usługi serwisowe.

Jakie akwaria najczęściej chcą zakładać klienci?

Najczęściej zakładam akwaria w domkach jednorodzinnych oraz firmach. Są to z reguły akwaria większych rozmiarów. Jednak zdarzają się także mniejsze akwaria – sam mam takie w domu. Zarówno małe jak i duże akwarium może być świetnie zaprojektowane i wyposażone. Co prawda, w przypadku akwarium morskiego im większa powierzchnia dna i skał, tym lepiej. Do stworzenia optymalnych warunków dla życia i rozwoju, zaleca się wybierać zbiorniki o pojemności co najmniej 100 litrów.

W jaki sposób do tej pory promowałeś swój sklep?

Mam konto na Facebooku, ale nie mam za bardzo czasu na regularne publikowanie postów. Kilka lat temu założyłem stronę internetową, korzystając z darmowego szablonu. Nie znam się na SEO, ani na optymalizacji stron internetowych, a moja strona nie miała zbyt wielu funkcji. Wizualnie też nie była dopracowana, a ponieważ powstała kilka lat temu to wygląd nie był już zbyt nowoczesny.

Co Cię skłoniło do zrobienia nowej strony z suwwwakiem?

Strona z indywidualnym projektem była dla mnie za droga, ale mimo tego chciałem mieć stronę, która będzie nowoczesna i będzie dobrze działała, również na telefonie. Chciałem też w łatwy sposób dodawać zdjęcia na stronie, żeby pokazać nowo założone akwaria. Sam kreator jest naprawdę prosty w obsłudze, a wybranie układów zajęło mi dosłownie 15 minut. Fajne było też to, że nie musiałem sam zamieszczać treści na stronie. Dostałem instrukcję jak obsługiwać panel administratora, więc bez problemu poradzę sobie z edycją. Korzystam teraz ze statystyk Google Analytics i wiem ile osób odwiedza moją stronę. Mam formularz kontaktowy, więcej klientów może mi zadać pytanie. Myślę teraz o rozbudowie strony o bloga:)